Seniorska bronza Kristini Kosanović

Karate klub Somborac poslao nam je Izveštaj sa upravo održanog Školskog prvenstva Vojvodine u sportskom karateu za učenike osnovnih i srednjih škola u katama i sportskoj borbi. Takmičenje u Inđiji je okupilo preko 600 učenika i učenica iz 150 škola sa teritorije Vojvodine. Svi osvajači medalja ostvarili su plasman na Školsku olimpijadu Srbije, koja će se održati 28. maja u Novom Sadu. Takmičari karate kluba „Somborac“ osvojili su četiri medalje u disciplini izvođenja kata: jednu srebrnu i tri bronzane. Za Gimnaziju „Veljko Petrović’’ u muškoj konkurenciji prvih i drugih razreda srebrnu medalju osvojio je Đorđe Hristov, a bronzanu Luka Pantović. Učenica prvog razreda Gimnazije ‘’Veljko Petrović’’ Kristina Kosanović osvojila je bronzanu medalju u ženskoj konkurenciji prvih i drugih razreda. U muškoj konkurenciji petih i šestih razreda, bronzanu medalju osvojio je Vedran Jurić, učenik petog razreda osnovne škole „Nikola Vukićević“. Ovim informacijama treba dodati i vest, da je takmičarka Somborca Kristina Kosanović nastupila i na Prvenstvu Vojvodine za seniorke u Inđiji. Kristina je, iako još uvek juniorka, imala svoj debitantski nastup u seniorskom nadmetanju, gde je u disciplini kate pojedinačno uspela je da se domogne bronzane medalje, kao najmlađa takmičarka u kategoriji.