Ravangrad jedini slavio u derbiju

Somborski predstavnici ovog vikenda ostvarili su samo jednu pobedu u prvenstvu Vojvođanskog Severa. Ekipa Ravangrada 2018 dobila je derbi začelja protiv ekipe Đurđina. Strelci za domaćina bili su Uroš Mandić u prvom i Gojko Pavić u drugom delu meča. Staparski Hajduk izgubio je na domaćem terenu od ekipe Preporoda sa 1:3. Svi golovi su pali u prvih 45 minuta utakmice. Gosti su poveli u 10. minutu preko Todorovića. Samo minut kasnije Stojšić je poravnao rezultat. Riđičanac Marko Gnjatović je golovima u 33. i drugom minutu nadoknade prvog dela doneo gostima pobedu i nova tri boda. Poraz je pretrpeo i lider iz Čonoplje koji je u derbiju kola poražen u Zmajevu sa 2:1. Gosti su poveli u 74. minutu pogotkom mladog Željka Raškovića. Osam minuta kasnije Simić je izjednačio, da bi Nebojša Krmar u 95. minutu autogolom presudio svom timu. Inače, meč je obeležen sa deset žutih i tri crvena kartona. Uprkos porazu Sloga je zadržala dva boda prednosti u odnosu na Vrbas i Obilić. Ravangrad 2018 se pobedom učvrstio u sredini tabele, dok je Hajduk u neugodnoj poziciji, trenutno je na dvanaestoj poziciji sa devet bodova. Narednog vikenda Sloga dočekuje Ravangrad 2018, dok će Hajduk put Turije.

Izveštaji i rezultati ovog kola: Hercegovac – Mladost (T) 2:1 (1:0) (Zapisnik), Hajduk – Preporod 1:3 (1:3) (Zapisnik), Radnički 1905 – Solunac 2:2 (1:1) (Zapisnik), Obilić – Sloga 2:1 (0:0) (Zapisnik), Ravangrad 2018 – Đurđin 2:0 (1:0) (Zapisnik), Mladost Apa – Vrbas 1:1 (0:1) (Zapisnik), Mladost (BP) – Bačka 1901 – 0:1 (0:0) (Zapisnik), Vojvodina (BG) – Bajša 1:2 (1:2) (Zapisnik).

Tabela: Sloga 23, Vrbas 21, Obilić 21, Radnički 1905 – 19, Bačka 19, Bajša 17, Mladost Apa 16, Vojvodina (BG) 15, Hercegovac 13, Ravangrad 2018 – 11, Preporod 11, Hajduk 9, Solunac 9, Mladost (BP) 8, Đurđin 7, Mladost (T) 4.

Parovi narednog (11) kola: Bajša – Hercegovac, Bačka 1901 – Vojvodina (BG), Vrbas – Mladost (BP), Đurđin – Mladost Apa, Sloga – Ravangrad 2018, Solunac – Obilić, Preporod – Radnički 1905, Mladost (T) – Hajduk.