Hajduk i Sloga remizirali, Ravangradu tri boda

Ekipa Ravangrada 2018 priredila je najveće iznenađenje proteklog osmog kola Vojvođanske fudbalske lige – grupa Sever. Somborci su ugostili i savladali golovima Aleksa Sapozničenka u 10. i 13. minutu subotičku Bačku. Ovo je njihova druga prvenstvena pobeda i trenutno sa osam bodova drže jedanaestu poziciju. Apatinska Mladost podelila je bodove sa Bajšom. Njihov okršaj završen je najnepopularnijim fudbalskim rezultatom. Domaćin je poslednjih pola časa imao igrača više na terenu, ali brojčanu nadmoć nije uspeo da materijalizuje na terenu, te su se na kraju oba tima morala zadovoljiti jednim bodom. U somborskom derbiju Sloga i Hajduk su podelili bodove. Staparci su poveli sredinom prvog poluvremena pogotkom Jovana Lazića. Gosti su izjednačili u 62. minutu golom kapitena Nikole Miloševića. Prvu prvenstvenu pobedu ostvarila je ekipa Madosti iz Turije koja je u derbiju začelja porazila ekipu Solunca. Uprkos trijumfu ostali su na poslednjem mestu na tabeli. Pobedu na gostvanju u Zmajevu ostvarila je ekipa Vrbasa. Domaćin je poveo u 16. minutu preko Markovića. Gosti su preokrenuli u finišu prvog poluvrema. Prvo je pet minuta pre odlaska na odmor Krajinović poravnao sa „kreča“, da bi samo dva minuta kasnije iskusni Bratislav Jelić pogodio za pobedu. U narednom kolu Vrbašani dočekuju ekipu Ravangrada 2018. Sloga će dočekati Radnički 1905 iz Bajmoka, dok će Hajduk gostovati u Karađorđevu.

Kompletni rezultati i izveštaji sa svih utakmica ovog kola: Hercegovac – Preporod 3:1 (2:0) (Zapisnik), Mladost (T) – Solunac 3:1 (1:1) (Zapisnik), Hajduk – Sloga 1:1 (1:0) (Zapisnik), Radnički 1905 – Đurđin 2:0 (0:0) (Zapisnik), Obilić – Vrbas 1:2 (1:2) (Zapisnik), Ravangrad 2018 – Bačka 1901 – 2:0 (1:0) (Zapisnik), Mladost Apa – Bajša 0:0 (Zapisnik), Mladost (BP) – Vojvodina (BG) 3:1 (1:0) (Zapisnik).

Tabela: Sloga 22, Vrbas 17, Radnički 1905 – 17, Obilić 15, Mladost Apa 15, Bačka 1901 – 13, Vojvodina (BG) 12, Bajša 11, Hercegovac 10, Hajduk 9, Ravangrad 2018 – 8, Mladost (BP) 8, Đurđin 7, Preporod 5, Solunac 5, Mladost (T) 4.

Parovi narednog (9) kola: Vojvodina (BG) – Hercegovac, Bajša – Mladost (BP), Bačka 1901 – Mladost Apa, Vrbas – Ravangrad 2018, Đurđin – Obilić, Sloga – Radnički 1905, Solunac – Hajduk, Preporod – Mladost (T).