Nikolas Andrić u subotu za medalju

Nikolas Andrić-Vuk Kramer, Evropsko prvenstvo, Portugalija, jul 2023.godina - slika preuzeta sa sajta Kajakaškog saveza Srbije

Nikolas Andrić, član bezdanskog Dunava i njegov reprezentativni kolega Vuk Kramer (Zemun) uspešno su započeli nastup na kajakaškom Evropskom prvenstvu u portugalskom Montemoro Velju. Naš juniorski dvosed je u kvalifikacionoj trci na hiljadu metara doveslao direktno do A finala. Treće mesto u prvoj kvalifikacinoj grupi sa petim vremenskim ostvarenjem, 3:29.647 osiguralo im je plasman među devet najboljih posada starog kontineta. Bolji od njih bio je rumunski dvojac Pinzaru/Kupas sa vremenom 3:28.177, ali i italijanski par Zanuta/Paliola koji je trku završio sa vremenom 3:28.424. Finalna trka rasporedom je predviđena u subotu od 10.50 časova. Na upola kraćoj deonici nisu uspeli na ponovo odličan rezultat, ali su ipak stigli do polufinala. U svojoj prvoj kvalifikacinoj grupi discipline K2 500m završili su na sedmom mestu sa vremenom 1:43,041, što je ipak bilo dovoljno za prolaz u polufinale, gde će nastupiti danas u borbi za svoje drugo A finale. Inače, prvog dana takmičenja naši kajakaši obezbedili su četiri A finala i šest polufinala.