Bogdan Zarić plivao finalne trke na 100 i 200 metara

Proteklog vikenda (14. – do 16. jula) u Kragujevcu je održano kadetsko prvenstvo Srbije u plivanju. Na istom je nastupio i Somborski plivački klub Polet sa dva svoja predstavnika, Sarom Orelj i Bogdanom Zarićem. Prvog dana takmičenja Sara i Bogdan su uspeli da se plasiraju u finale u disciplini 200m leđno. Bogdan je trku završio na devetom mestu, dok je Sara završila sa 12-istim vremenom. Dva dana kasnije Bogdan je uspeo da se plasira i u finale trke na 100m leđno. Predstavnik somborskog kluba na kraju je zauzeo sedmo mesto. Sara je ovu trku završila kao 20-ta. Ovim informacijama treba dodati i da  je u subotu, 15. jula u Zrenjaninu održan deseti plivački maraton – Trofej Džonija Vajsmilera. Obrad Aperlić je trku na 3.000 metara završio kao trećeplasirani, dok je Bogdan Aperlić plivao dve trke, na 400m revijalnu trku i 200m, koje je završio kao prvoplasirani u svojoj kategoriji.