Sedmo mesto za tandem Andrić/Kramer

Srpski kajakaši danas nisu uspeli da se domognu pobedničkog postolja. Trećeg dana takmičenja na Svetskom juniorskom prvenstvu u kanuu i sprintu  na stazi smo imali četiri posade u borbi za odličja. Osvojeno je jedno sedmo, dva osma i deveto mesto. Najbolji plasman u A finalima discipline K2 – 1.000m zauzeli su debitanti na velikom takmičenju, bezdansko – zemunska kombinacija (Nikolas Andrić/Vuk Kramer). Naši juniori deonicu od jednog kilometra izveslali su u vremenu 3:22.89 minuta. Pomenuti dvojac je trku završio sa 7.68 sekundi zaostatka za šampionskom posadom iz Italije (Zanuta/Paliola). Drugo mesto osvojila je nemačka posada (Quiel/Schmiech), a treće mesto i bronzano odličje uzela je posada Mađarske (Gazdag/Mircse). Sutrašnji program startuje trkama na 500 metara (B finala). Od 9.15 časova na stazu će izaći Žofi Horvat i Jana Sarić, dok će pet minuta kasnije nastupiti dvojac Andrić/Kramer. Njihove rezultate iz kvalifikacija i polufinala možete pročitati u prilogu.