Katarina i Selena viceprvakinje sveta

SBK Speeder objavio je u svom klupskom dopisu da su na upravo održanom Svetskom prvenstvu u krosmintonu Katarina Blažev i Selena Stojačić osvojile srebrnu medalju. Takmičarke somborskog kluba su zabeležile novi uspeh na Svetskim prvenstvima, osvojivši drugo mesto u kategoriji parova za juniorke. Nakon prošlogodišnje bronze, ovaj put popele su se stepenicu više. Poražene su tek u finalnom meču od slovenačkog para Eva Župevc i Tija Bervar rezultatom 6:16 i 11:16. Katarina Blažev je osvojila i drugo srebro u kategoriji kadetkinja (U16) i tako odbranila medalju osvojenu prethodni put. Ovom prilikom je porazila branioca titule Evu Župevc u polufinalu, ali je u finalu izgubila od Japanke Karin Takehaši 14:16 12:16. Selena Stojačić je nastupila u kategoriji juniorki, ali poražena je od branioca titule Letonke Agate Spare u četvtfinalu. Somborski klub i boje Srbije branili su i Uroš Lukač, koji nije uspeo da se plasira iz grupne faze. Pored njega nastupili su i Slobodan Jerković koji je poražen u osmini finala u kategoriji veterana, kao i Boris Jerković, koji je poražen u itoj fazi, ali seniorske kategorije. Domaćin takmičenja bio je češki grad Brno.