Katarina Blažev osvojila masters u Bratislavi

Katarina Blažev članica somborskog SBK „Speeder“ osvojila je masters turnir u krosmintonu u Bratislavi u kategoriji kadetkinja. Takođe, ona je u kategoriji parova u juniorskom uzrastu osvojila bronzano odličje u paru sa Slovakinjom Hadukovom. Sa dva postolja ostvarila je izuzetan uspeh, bila je jedan od najuspešnijih takmičara na prestižnom turniru. „Slovak Open“ je prvi masters turnir serije 1000 bodova u poslednjih nekoliko godina, još od 2020. godine kada su zbog pandemije COVID-a turniri tog ranga obustavljeni. Turnir je privukao veliki broj takmičara u svim uzrasnim kategorijama i po svim merilima bio je na nivou evropskih prvenstava. Prvog takmičarskog dana igrane su sve kategorije parova i grupne faze pojedinačnih seniorskih i veteranskih kategorija, dok su drugog takmičarskog dana igrane mlađe kategorije i završnica seniorskih kategorija. Za somborski klub nastupali su i Uroš Lukač, Alida Jerković, Boris Jerković i Simana Matković. Kompletan izveštaj sa ovog tunira možete pročitati u prilogu. Ovim informacijama treba dodati i da će somborski klub u subotu, 13. maja organizovati klupsko takmičenje i predstavljanje sporta povodom Svetskog dana krosmintona. Isto će se održati na travnatim terenima pomoćnog terena Fudbalskog kluba Žak sa početkom od 14 časova. Ovom prilikom pozivaju se svi zainteresovani da dođu i upoznaju/oprobaju se u ovom sportom, te da se upoznaju sa somborskim krosmintašima.