Pobede Korduna, Žaka i Hajduka

Fudbaleri Korduna prekinuli su seriju od tri neuspeha pobedom nad odličnom ekipom Budućnosti iz Mladenova. Rezultat je mogao da bude i drugačiji da su gosti na početku meča iskoristili nekoliko izglednih prilika. Mladenovčani su u prvih deset minuta imali dve stoprocentne prilike (zicera), međutim, zahvaljujući juče raspoloženom Marku Miščeviću rezultat se nije menjao. Mladi golman Korduna bravuroznim intervencima sprečio je vođstvo gostiju. Domaćin je poveo u 14. minutu golom sa „kreča“. Marko Čekeliš je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je na putu do gola pogodila jednog gostujućeg igrača u ruku, promenula pravac, što je glavni sudija Manić to ocenio za najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je Marko Čekeliš. Nakon gola igra se rasplamsala. Gosti su napadali, pogodili su stativu iz „slobodnjaka“, imali još dve izgledne prilike, ali su se njihovi igrači spetljali kad je bilo najpotrebnije. Domaćin sa druge strane nepovezan, vezni red bez ideje, napadač odsečen od igre, pa je pravo čudi što se minimalnom prednošću domaćeg tima otišlo na odmor. U petom minutu nastavka gosti poravnavaju rezultat pogotkom Jurčevića koji koristi grešku domaće odbrane. Samo par minuta kasnije Kordun ponovo vodi. Petar Drča je odlično šutirao glavom, golman Bojanić odlično intervenisao, odbio loptu, Drča je bio blizu i iz drugog pokušaja ponovo matirao golmana gostiju. Konačan rezultat susreta dva minuta pre isteka regularnog dela postavio je Nikola Sekulić fantastičnim udarcem iz „slobodnjaka“ sa preko 30 metara. Ekipa Žaka porazila je tim Soka iz Nove Gajdobre. Oba gola viđena su u drugom delu utakmice. Stevanović je pogodio za vođstvo u 62. minutu, da bi osam minuta kasnije Hoscieslavski duplirao prednost Žakovaca. Vodeći Hajduk je u derbiju kola odmerio snage sa ekipom Budućnosti iz Paraga. Domaćin je ubedljivo slavio golovima Ćurčije, Mančića i Nikole Kovačeva. Ovom pobedom Staparci su zadržali sedam bodova viška u odnosu na prvog pratioca iz Ruskog Krstura. Upravo ova dva tima će u međusobnom okršaju odmeriti snage sledećeg vikenda. Žak će gostovati u Mladenovu, a Kordun u Gložanu.

Izveštaji:

Borac 46 – Budućnost (G) 0:6 (0:4)

Strelci: Adamek 3, Žemberi 2, Dujaković (Budućnost G).

Žuti kartoni: Kovačević, Gajić, Beljin (Borac 46). Srnka, Panić (Budućnost G).

Borac 46: Đukić, Glamočanin (Vlaisavljević), Kovačević, Soldat, N. Kozomora, Balango, S. Kozomora, Nikolić, Gajić, Beljin, Vulić (M. Kozomora) (Stanković).

Budućnost (G): Dragišić, Saračević, Panić (Medić), Ralević (Lončar), Dokić, Žemberi, Kućenič (Semartonski), Nemet, Srnka (Popadić), Adamek, Duvnjak (Dujaković).

Naša Zvezda – Borac (BG) 5:1 (3:0)

Strelci: Đokić 2, Račić 2, Zbućnović (Napa Zvezda). Žegarac (Borac BG).

Žuti kartoni: Radojičić, Đumić, Đokić, Zbućnović, Horvatić (Naša Zvezda). Stojanović, Krnatić, A. Pokrajac, Obradović (Borac BG).

Naša Zvezda: Ostojić, Šimun, Mirkov, Radojičić, Inđić (Kocić), Đumić, Đokić, Horvatić, Račić, Zbućnović (Ivanović), Santrač.

Borac (BG): Vekić, Krnatić, Krtinić, Stojanović (Čuturilo), A. Pokrajac (Jokić), Đurđev, Žegarac, Stokić, Končarević (Ličina), Obradović (Radaković), Dautović.

Lipar – Crvenka 2:2 (1:0)

Strelci: Jovanović, Đorović (Lipar). Faćol 2 (Crvenka).

Žuti kartoni: Kovač, Đorović, Đukić (Lipar). Marko Kerekeš, Miloš Kerekeš, M. Subotić (Crvenka).

Lipar: Zrakić, Đukić, Čestić (Vuković), Mijić, Basarić, Marčetić, Avdalović (Žuža), Kovač, Đorović, Jovanović, Ćovin.

Crvenka: Gostović, Ivić, Miloš Kerekeš, Babić, Faćol, Jovanović, Simić (J. Subotić), Radmanović, Zelić, Bošković, Marko Kerekeš.

Tvrđava – Polet 4:1 (3:1)

Strelci: Davidov, Bundalo, Bilobrk, Familić (Tvrđava). Doroslovac (Polet).

Žuti kartoni: Kovačević (Tvrđava). I. Spasić, R. Milenković, A. Stošić, Stojković, Stamenković (Polet).

Tvrđava: Stupar, Dević, Bilobrk, Bundalo, Vujinović, Ćulibrk (Adžić) (Cvijić), Andrić, Familić, Kovačević, Davidov (Hernaus), Stevanović.

Polet: Ivanović, Doroslovac, I. Spasić (Stojković), Malinović (Jovčić), Ž. Stanković, R. Milenković, Cvetković (Stamenković), M. Stošić, A. Stošić, Ilić, Veselinović.

Hajduk – Budućnost (P) 3:0 (1:0)

Strelci: Ćurčija, Mančić, N. Kovačev (Hajduk).

Žuti kartoni: /

Hajduk: Rašeta, Borić (Bojčetić), Pekez, Stojšić (Sandić), N. Kovačev, Erdei, F. Kovačev, Ćurčija (Kucurski), Blagojević (Damjanović), Mančić, Bajčev.

Budućnost (P): Đurković, Mustafović, J. Baćanov (Abadžić), S. Jelić, Marić, Zelen (Petrović), N. Jelić (S. Baćanov), Vladisav, Popov, Janković (Gajdobranski), Živić (Božin).

ČSK – Rusin 0:1 (0:0)

Strelci: Sušić (Rusin).

Žuti kartoni: Pilipović (ČSK).

ČSK: Tankosić, Sikirić, Pavlović, Malešević, Lakić, Pilipović (Vulević), Glišić, Jovanić, Šoven, Mitrović, D. Ileš.

Rusin: Kronić, S. Toma, Holik, V. Vujović, Pavlović, Černok (A. Toma) (Budinski), Kulić, Marković, Sajanković (Branković), Malacko, Sušić.

Žak – Soko 2:0 (0:0)

Strelci: Stevanović, Hoscieslavski (Žak).

Žuti kartoni: Krstić, Dabić (Žak). Stojanović, Čolaković, Mirković, Erak (Soko).

Žak: Kozlina, Šimunov, Dabić, Člamočanin, Šarčanski (Banić), Krstić, Stevanović, Hoscieslavski, Vulin (Vujnović), Štimac (Opačić), Grgić.

Soko: Mirković, Čolaković, Stojanović, Tasovac (Staletović), Dangubić (Rodić), V. Trivunović, Đurica (Gušić), Ćurić, Erak, M. Trivunović, Nešković.

Kordun – Budućnost (M) 3:1 (1:0)

Strelci: Marko Čekeliš, Drča, N. Sekulić (Kordun). Jurčević (Budućnost M).

Žuti kartoni: Vila, N. Sekulić (Kordun).

Kordun: Miščević, Pavlović, Vila (Vidović), Kovačić, Kršić, Marko Čekeliš, M. Karas (Prodanović), Drča, N. Sekulić, Miličević, Popović.

Budućnost (M): Bojanić, Gajdobranski, Popović, Puđa, N. Antonić, Mrkaić (Kovačević), Jurčević, Knežević, Vićentijević, Bajić, Kajtes.

Tabela: Hajduk 55, Rusin 48, Crvenka 43, ČSK 37, Budućnost (G) 36, Lipar 36, Budućnost (P) 33, Budućnost (M) 28, Polet 26, Žak 24, Naša Zvezda 22, Borac 46 – 22, Soko 21, Borac (BG) 21, Tvrđava 15, Kordun 15.

Parovi narednog (22) kola: Budućnost (G) – Kordun, Budućnost (M) – Žak, Soko – ČSK, Rusin – Hajduk, Budućnost (P) – Tvrđava, Polet – Lipar, Crvenka – Naša Zvezda, Borac (BG) – Borac 46.