Savladana i Filadelfija

Nikola Jokić slika preuzeta sa fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Denver – Filadelfija 116:111 (Q1 – 25:18, Q2 – 36:39, Q3 – 30:20, Q4 – 25:34).

Košarkaši Denver Nagetsa dobili su još jedan derbi. Nakon što su pre dva dana savladali prvi tim Istoka (Milvoki), rano jutros su „uzeli“ meru i ekipi Filadelfije. Nakon početnog ispitivanja snaga „Grumenje“ je sredinom prve četvrtine serijom 14:3 stiglo do prve dvocifrene prednosti. Finiš prve i početak drugog dela pripao je gostima koji su serijom 9:0 poravnali rezultat. Nakon toga igralo se u serijama. Denver je trojkama Mareja ponovo poveo (41:32), Filadelfija je uzvratila i prišla na 43:42, ali su na pauzu ipak otišli sa minusom od dva koša. Nastavak donosi punu dominaciju Nagetsa, koji su nakon sedam minuta imali +22.  Prednost su čuvali do samog finiša utakmice. Gosti se ne predaju i serijom 16:2 smanjuju zaostatak na minus 5 (112:107), ali za potpuni preokret nisu imali snage. Nikola Jokić je upisao novi trocifreni učinak (29. u sezoni, 105. u karijeri). Trećem timu Istoka ubacio je 25 poena, imao je 17 skokova i 12 uspešnih dodavanja. Pored njega istakli su se i Marej sa 19 odnosno Brus Braun sa poenom manje. Ekipa iz Kolorada drži prvo mesto Zapada sa skorom 51/24. Imaju četiri pobede više i tri poraza manje od drugoplasiranog Memfisa.