Gordon i Jokić najbolji u porazu

Nikola Jokić u meču protiv Orlanda februar 2023.godina - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice Denver Nagetsa

Orlando – Denver 115:104 (Q1 – 29:26, Q2 – 36:29, Q3 – 24:29, Q4 – 26:20).

Denver Nagetsi neočekivano su poraženi na gostovanju u Orlandu. Iako su gosti utakmicu otvorili serijom 12:0, na kraju prve četvrtine imali su zaostatak od tri poena. Tokom druge deonice ekipa Medžika je u nekoliko navrata imala dvocifrenu (+14) prednost. Nakon odmora, ekipa iz Kolorada je zaigrala bolje i u finišu trećeg dela smanjuje minus na pristojnih pet poena. U prvoj polovini finalne četvrtine domaći tim serijom 16:2 dolazi do vođstva od 107:88, a to je ujedno bio i kraj za Nagetse u ovom susretu. U pobedničkom timu sedam igrača je imalo dvocifreni učinak, dok su kod gostiju više od ostalih pokazali samo Gordon sa 37 odnosno Jokić sa 29 poena. Somborac je imao i 12 skokova odnosno šest asistencija, ali i čak sedam izgubljenih lopti. Ovaj poraz nije mnogo uticao na stanje na tabeli. „Grumenje“ je i dalje prvi tim Zapada sa skorom 38/18. Naredni meč igraju u nedelju, 12. februara protiv Šarlota.