Dva zlata i dve bronze za somborske bokserke

12. Kup Nacija u ženskom boksu finalni dan 22.01.2023 (24)

Proteklog vikenda u Gradskoj hali Mostonga održane su završne borbe 12. Kup Nacija u ženskom boksu. Očekivano najviše predstavnika u finalima imala je domaća selekcija (15), dok su Rumunija i Mađarska imala po deset predstavnica u mečevima za zlato. Za najsjajniju medalju borilo je sedam Hrvatica i po pet Holanđanki i Azerbejdžanki. Veliku Britaniju je predstavljalo četiri bokserke, Belorusija, Slovačka, Bosna i Hercegovina su imali po dve, a Nemačka i Kazahstan po jednu. Prvog vikenda održano je ukupno 13 finalnih mečeva. Reprezentaciju Srbije predstavljalo je šest takmičarki. Dve su osvojile zlatne medalje, dok su četiri morale da se zadovolje srebrnim odličjima. Mila Katić (54 kg) je slavila u pionirskoj konkurenciji nad Almedinom Gačanin (BiH), dok je školarka Andrea Mitrović (57 kg) slavila nad Hrvaticom Tiom Zadravec. Poraze su pretrpele: Milica Pantelić, Radoslava Naca, Teodora Savović i Anastasija Bošković. Drugog dana vikenda gledali smo 19 završnih mečeva iz svih uzrasnih kategorija. Za zlatnu medalju borilo je devet naših devojaka, od kojih su dve članice Bokserskog kluba Sombor. Nataša Lukić (44 kg) je nastupila u kategoriji školarki, dok je Dragana Jovanović (52 kg) u omladinskom uzrastu. Nataša je boksovala protiv Ajne Halilović (BiH), a Dragana sa Azerbejdžankom Aynur Mikajlovom. Obe su identičnim (4:1) rezultatom pobedile svoje rivalke i tako se domogne pobedničnog postolja. Pored njih dve, zlatom su se okitile i omladinka Sanja Mitić (50 kg), te seniorke Jasmina Nađ (52 kg) i Jelena Zekić (54 kg). Srebrne medalje su osvojili: Nataša Lugomerski, Snežana Šiljković, Elma Hajrović i Sandra Bril. Dakle, da sumiramo, Srbija je u protekla dva dana osvojila sedam zlatnih medalja i osam srebrnih. Našoj zemlji pripalo je pet bronzanih medalja. Na treće mesto pobedničkog postolja popele su se: Andrijana Anđelić i Marija Lukić (BK Sombor), Nikolina Džida, Anđelija Kovčić i Dara Šešo.