Odbojkaši uzeli set, nedovoljno za prve bodove

Sombor – Stražilovo 1:3 (25:23, 19:25, 14:25, 22:25).

Odbojkaši Sombora pretrpeli su i sedmi poraz u prvenstvu Druge lige Sever. Bolji od njih proteklog vikenda bili odbojkaši Stražilova iz Sremskih Karlovaca. Somborci su tokom prvog seta bili u konstantnom zaostatku dva do tri poena. Ipak, u samoj završnici seta uspeli da povežu nekoliko dobrih servisa i blokova na mreži koji su im obezbedili osvajanje prvog seta u ovogodišnjem prvenstvu. Gubitak seta nije pokolebao goste, koji već na startu drugog seta dolaze do prednosti koju su uspešno sačuvali do kraja seta i tako stigli do izjednačenja. Dominirali su i u trećem setu, nakon kojeg su stigli do prednosti od 2:1. Domaći igrači nisu uspeli da naprave iznenađenje u četvrtom setu, te su gosti sasvim zasluženo upisali nove bodove. Odbojkaški klub Sombor je i dalje jedini tim lige bez osvojenog boda. U sledećem kolu u derbiju začelja sastaju se sa ekipom Bavaništa. Ovaj meč igra se u Kovinu, u subotu, 3. decembra od 17 časova. Ovim vestima treba dodati i informaciju i da je somborski klub proteklog vikenda uspešno održao turnir za mlađe uzrasne kategorije. Kako se navodi u klupskom izveštaju, učešće su pored domaćeg kluba uzeli i subotički Spartak odnosno zrenjanski Proleter. Zrenjaninci su zauzeli prvo mesto, Subotičani drugo, a Somborci treće. Turnir je po navodima organizatora promovisao prave vrednosti odbojkaškog sporta, a isti je održan uz podršku Pokrajinskog sekretarijata za sport i omladinu i Odbojkaškog saveza Vojvodine.