Volejstars i Sombor porazom otvorili sezonu

Somborski odbojkaški klubovi koji nastupaju u drugoligaškom karavanu porazima su otvorili novu takmičarsku sezonu. Volejstars je gostovao u Sremskoj Mitrovici. U veoma uzbudljivom susretu domaći Srem je slavio u pet setova. Gošće su bolje otvorile meč i prilično lako povele nakon prvog seta. Naredna dva igračice Srema su dobile identičnim rezultatom 25:23. Kljajićevčanke su u narednom uspele da izjednače i meč uvedu u odlučuju peto set (16:14), koji je ipak pripao domaćem timu. Uprskos porazu Volejstars se sa ovog gostovanja vraća sa jednim osvojenim bodom. U muškoj konkurenciji ekipa Sombora je ugostila Kulpin. Gosti su prilično lako došli do maksimalne pobede, po setovima (14:25, 21:25, 17:25). U drugom kolu Volejstars u subotu od 16 časova u Gradskoj hali Mostonga dočekuje Mladost 1979, dok će Sombor putovati u Kikindu. Meč u igra u hali Jezero, takođe u subotu, ali sat vremena ranije. Ekipa Gok In-a je prvenstvo Vojvođanske grupe Sever neočekivano otvorila pobedom nad Vrbasom. Somborske su trijumfovale sa 3:1 (25:17, 25:20, 20:25, 28:26). CVS Elbrako Tehnolend svoj meč prvog kola igra u sredu protiv Bečeja. U nedelju od 13.45 časova CVS i Goks In će u sali Sokolskog doma igrati meč drugog kola.