Katanić brani boje Srbije na Balkanskom prvenstvu

Prvenstvo Srbije za starije juniore i juniorke foto Atletski savez Srbije (2)
Proteklog vikenda Kruševac je bio domaćin državnog atletskog prvenstva za starije juniore i juniorke. Atletski klub Maraton imao je još jedan zapažen nastup. Mladi somborski atletičari uspeli su da osvoje dve medalje. Mihajlo Katanić je u finalnoj trci zauzeo drugo mesto u disciplini 400m prepone. On je do srebrne medalje došao sa vremenom 53.72. Bolji od njega bio je samo Nikola Kostić (52.23), atletičar beogradskog Košutnjaka. Na postolje se popela i štafeta (4 x 400m) u sastavu: Aleksandar Negovanović, Nikola Boca, Miloš Maksimović i Mihajlo Katanić. Oni su finalnu trku istrčali u vremenu 3:33,52 minuta što je bilo dovoljno za bronzano odličje. Daleko ispred njih bile su štafete Crvene Zvezde (3:27,92) i novosadske Vojvodine (3:28,07) kojima je pripalo prvo odnosno drugo mesto. Od ostalih somborskih atletičara najbliži postolju bio je Nikola Boca u trci na 1.500 metara koji je u konačnom plasmanu zauzeo četvrto mesto. Aleksandar Negovanović je bio peti u bacanju koplja, Gregor Sekulić šesti u skoku u dalj, a Miloš Maksimović osmi u trci na 800m. Ovim informacija treba dodati i da je Mihajlo Katanić dobio poziv selektora Emira Bekrića da nastupi na Prvenstvu Balkana za starije juniore/juniorke koje će se održati 16. i 17. jula u turskom Denizliju. Boje Srbije braniće 25 juniora odnosno juniorski, a somborski atletičar će nastupati u disciplini 400m sa preponama.