Srpkinje maksimalne prvog dana

Prvog dana 11. Kupa nacija u ženskom boksu na programu je bilo dvanaest borbi. U pitanju su bili četvrtfinalni mečevi u ženskoj elitnoj kategoriji do 54, 60 i 66 kg. U jučerašnjoj najlakšoj kategoriji nije bilo preterano interesantno. Sva četiri duela završena su maksimalnim pobedama. Plasman u polufinale izborile su Holzken (Holandija), Endruz (Vels), Kirilenko (Rusija) i Karpovič (Belorusija). U kategoriji do 60 kg bilo je nešto zanimljivije. Kazahstanka Volosenko savladala je Britanku Ričardson, dok je Ruskinja Dmitrieva bila bolja od predstavnice Mađarske. Plasman među četiri najbolje izborila je i Grkinja Sani koje je bila bolja od Cifre (Mađarska), te srpska reprezentativka Šadrina koja je savladala Taru Bohatjuk iz Bosne i Hercegovine. Dve srpske bokserke su nastupile u kategoriji do 66 kg. Milena Matović je bila ubedljiva (5:0) protiv Mađarke Vetro, dok je Tijana Milošević istim rezultatom savladala Grkinju Mavromati. Najmanje bronzanu medalju izborile su još i Britanka Džodi Vilkinson, te Ruskinja Amineva. Polufinala u sve tri kategorije na programu su u četvrtak. Današnji program startuje u 15 časova. Gledaćemo 22 borbe u deset kategorija. U ringu će se naći i šest srpskih takmičarki.