Dalas prekinuo pobednički niz

Dalas Maveriksi savladali su rano jutros Denver Nagetse sa 111:101 (Q1 – 35:32, Q2 – 14:26, Q3 – 30:25, Q4 – 32:18) i tako prekinuli njihovu seriju od pet vezanih pobeda. Prva deonica je u većem delu bila izjednače, ekipe su se smenjivale u vođstvu. Tek u finišu druge četvrtine gosti serijom 14:5 odlaze na odmor sa prednošću od devet poena. U nastavku meča su uspešno održavali razliku, da bi poslednju deonicu Maveriksi počeli sa tri vezane trojke nakon kojih su preuzeli vođstvo (88:85). Domaći igrači su do kraja utakmice pojačali gas i zasluženo upisali pobedu. U pobedničnom timu istakli su se Porzingis sa 29 poena i Dončić sa 23 poena, dok je na drugoj strani Nikola Jokić za Nagetse ubacio 35 poena, uz 16 skokova i 6 asistencija. Moris je pridodao 17 poena, a Gordon 14. Denver je sa skorom 9/5 na četvrtoj poziciji Zapadne konferencije. Narednu utakmicu igraju u petak protiv Filadelfije.