Rukometašice nastavile sa porazima

Sinoć je startovala nova rukometna sezona. Somborske rukometašice su u prvom kolu gostovale u Debeljači gde su ubedljivo poražene sa 21 golom razlike. Nije pomogla ni izuzetno raspoložena Milica Cvetković koja se čak 14 puta upisivala u strelce. Domaće su bolje otvorile meč, brzo su povele sa 6:1. Gošće su uspele sa se stabilizuju i održavaju razliku, da bi krajem prvog poluvremena ponovo popustila koncentracija, što je rezultiralo sa povećanjem minusa. Tokom drugog dela prednost domaće ekipe se iz minut u minut dodatno uvećavala. U pobedničkom timu istakle su se Maša Rakić i Šara Fekete sa po šest golova, dok su Marija Marinković i Matilda Kerekeš postigle po gol manje. Narednog vikenda u Somboru gostuje Sloven iz Rume. Rumljanke su sezonu otvorile pobedom nad ekipom Krule (Sivac) sa 30:23.

Spartak (Debeljača) – Ravangrad 40:19 (22:13)

Sedmerci: 5/6 (Spartak). / (Ravangrad).

Isključenja: 8 minuta (Spartak). 8 minuta (Ravangrad).

Spartak: Lazarevska, Horti 2, Marinković 5, Gorčić 2, Ristić 4, Rakić 6, Milićev 2, Feketa 6, Sič, Pataki, Petrović 1, Čučak 2, Solnoki 3, Kerekeš 5, Vereski, Đuričkov 2.

Ravangrad: Bošnjak, V. Dokmanov, Demir 1, Cvetković 14, Ćirić 1, N. Dokmanov, Vajsenburger 1, Basta 1, Popović 1.