Poletovci odlični u Vrbasu

Somborski plivački klub “Polet” učestvovao je proteklog vikenda na „Bjelica kupu“ u Vrbasu. Somborci su bili odlični, osvojili su sedamnaest medalja. Najuspešnija je bila Maša Mraović koja je osvojila četiri odličja. Zlatnu medalju na 100 m kraul, srebrnu na 50 m delfin i bronzane medalje na 50 m kraul i 50 m leđno. Laura Ležaić i Lena Ivanović su osvojile po odličje manje. Laura je uzela srebro na 50 m prsno i dve bronze na 100 m kraul i 50 m delfin, dok je Lena osvojila srebro na 100 m kraul i 50 m prsno, bronzu na 50 m kraul. Srebrne medalje su osvojili: Marko Pekez na 50 m leđno, Obrad Aperlić na 50 m delfin i Vasilija Veselinović na 50 m prsno. Stepenicu niže na postolju popeli su se: Srđan Banda na 50 m leđno, Marko Veselinović na 50 m leđno, Dunja Milić na 100 m kraul i Aleksa Duduković na 200 m  mešovito. Tokom vikenda „Poletovci“ su uzeli učešće i na prvom Fruškogorskom plivačkom maraton. Sva tri somborska predstavnika su pobedila u svojim kategorijama. Tamara Duduković je plivala deonicu od 2.5 km i bila je prva u svojoj kategoriji. Srđan Banda je plivao na duplo dužoj trci i takođe bio prvi u svojoj kategoriji, kao i Aleksa Dudukovic koji je plivao na pet kilometara i bio prvi u svojoj kategoriji, ali i treći u apsolutnoj kategoriji.