Krajinović protiv Cicipasa za polufinale

Filip Krajinović slika preuzeta sa twiter naloga ATP Tour-a

Krajinović – Kolšrajber 2:1 (7:5, 4:6, 6:3).

Somborski teniser plasio se u četvrtfinale ATP turnira u Hamburgu, pobedom nad iskusnim nemačkim teniserom Filipom Kolšrajberom. Iako je naš teniser imao brejk priliku u šestom gemu, obojica su držala svoj servis sve do dvanaestog gema kada srpski teniser koristi drugu brejk priliku i dolazi do vođstva u setovima. U drugom setu identična situacija, ali Nemac u devetom gemu pravi brejk koji mu je bio dovoljan da sigurno set privede kraju i izjednači rezultat. U odlučujućem setu Krajinović lako dolazi do dva brejka i vođstva 5:1, što mu je bilo dovoljno da meč uspešno privede kraju. U meču za polufinale čeka ga prvi favorit turnira Stefanos Cicipas. Do sada su se dva puta sastajali i oba meča je Grk dobio. Meč se igra u petak oko 13 časova. Laslo Đere se takođe plasirao među osam najboljih, a naredi protivnik će mu biti Gruzijac Basilašvili. Dušan Lajović u osmini finala se sastaje sa Slovakom Molčanom.