Filip se namučio na prvoj prepreci

Filip Krajinović - slika preuzeta sa zvanične fejsbuk stranice turnira - ATP Hamburg 2021

Filip Krajinović na startu ATP turnira u Hamburgu uz dosta muke savladao je malo poznatog Nemca Danijela Altmajera sa 2:1 u setovima (6:3, 6:7, 6:1). Šesti favorit turnira je dobro ušao u meč, kontrolisao je igru i već u četvrtom gemu je stigao do brejka koji mu je bio dovoljan za realizaciju prvog seta. Kada je na startu drugog poveo sa 3:1 činilo se da je kraj blizu. Ipak, Nemac je dobio naredna četiri gema i preokrenuo rezultat i poveo sa 5:3. Srpski teniser je uspeo da vrati brejk, nakon čega je set odlučen u taj – breku. Altmajer je bio siguran i lako je došao do izjednačenja. To kao da je razljutilo našeg tenisara koji je prilično lako poveo sa 4:0 u odlučujućem setu, te ga rutinski priveo kraju. U narednoj rundi čega ga još jedan nemački teniser, imenjak Kolšrajber. Treba napomenuti i da su preostala dva naša predstavnika upisala sigurne pobede. Đere je pobedio Štrufa, a Lajović Puja.