Novosadska Mladost novi prvoligaš

Prvak Srpske lige Vojvodine nakon nešto lošijeg izdanja u prvom meču (1:1) baraža uspela je da uspešno prebrodi gostovanje u Zemunelu i plasira se u viši rang Prvu ligu Srbije. Novosađani su poveli sredinom prvog dela golom Jovanića. Pored gola gosti su imali još dve izgledne prilike preko iskusnog Renića koji je u oba slučaju bio neprecizan. Sa druge strane Teleoptik bez ijedne prilike tokom prvih 45 minuta. U nastavku meča domaćin nije imao šta da izgubi, krenuli su nešto hrabrije i već u 59. minutu stižu do izjednačenja preko Markovića. Konačan rezultat susreta (1:2) postavlja Kaurin osam minuta pre isteka regularnog dela. Pobedi sada već bivšeg srpskoligaša najviše je obradovalo Jedinstvo iz Stare Pazove koje je ovim sačuvalo mesto u trećem fudbalskom rangu. Plasman u Prvu ligu Srbije obezbedila je ekipa Timoka 1919 iz Zaječara. Prvak „Istoka“ je u prvom meču protiv favorizovane Sloge iz Požege, prvaka „Zapada“ minimalno slavio, dok je revanšu bilo bez pobednika.