Pobeda do polufinala

Denver – Portland 147:140 (Q1 – 38:25, Q2 – 27:37, Q3 – 27:32, Q4 – 29:27, Pr. 26:19).

Ekipa iz Kolorada zabeležila je treću pobedu u duule protiv Portlanda i nalazi se na korak od plasmana u polufinale Zapadne konferencije. Viđena je odlična utakmica, puna uzbuđenja, a pobednik je odlučen tek nakon drugog produžetka. Nagetsi su utakmicu otvorili vođstvom od 14:1 (tri trojke). Stečenu prednost su održali do kraja prve deonice. Domaćin u drugi deo ulazi sa serijom 12:0 (po šest koševa Portera i Hauarda) i dolazi do prednosti +22. Tada sledi preokret, gosti do poluvremena (šest minuta) postižu čak 30 poena, primili su svega 11, pa na odmor odlaze sa zaostatkom od svega tri poena. Tokom trećeg dela obe ekipe su se smenjivale u vođstvu. Isto je bilo i tokom poslednjih dvanaest minuta. Nagetsi su u 41. minutu imali prednost (105:98) od sedam poena.  Lilard, Mekkolum i Kovington su je brzo neutralisali. U poslednjem minutu Jokić sa četiri poena dovodi svoj tim u vođstvo 119:115, Mekkolum trojkom smanjuje, a Moris pogađa dva bacanja za 121:118. Lilard trojkom spašava goste i uvodi meč u produžetke. Denver u prvi produžetak ulazi serijom 11:2 (tri trojke), međutim ponovo nisu uspeli da prelome meč, jer je Lilard sa nove tri trojke poravnao rezultat i ponovo spasio svoj tim. Susret je odlučen u poslednja tri minuta drugog produžetka (gosti bez poena). Jokić je pogodio za dva, a Porter junior za tri poena i prednost 143:140. Moris i Hariston su poenima sa linije penala postavili konačan rezultat. Nikola Jokić je susret završio sa 38 poena, 11 skokova i devet asistencija, Moris je pridodao 28, a Majkl Porter 26 poena. Sa druge strane Lilardovih čak 55 poena. Naredni meč se igra u četvrtak uveče.