Pioniri Radničkog postali prvaci Srbije

Proteklog vikenda u Senti je održano rvačko Prvenstvo Srbije za pionire. Učestvovalo je 103 takmičara iz 21 kluba. Najuspešniji klub ubedljivo je bio „Radnički“ iz Sombora sa 165 boda, dok je drugoplasirana ekipa ”Partizana” iz Beograda imala 100 bodova, čak 65 boda manje. Od 14 takmičara koji su nastupili šestorica su bili dve godine mlađi od svog uzrasta. Najuspešniji je bio Kristian Dobi i Srđan Todorović koji su osvojili zlatne medalje i postali prvaci Srbije u svom uzrastuKristian Dobi (36 kg) je pobedio tri meča i to u prvoj rundi od toga i dva takmičara od kojih je u zadnje vreme gubio mečeve. Srđan Todorović (70 kg) sa četiri pobede dominirao u ovoj kategoriji i pokazao da nema konkurenciju u ovom uzrastu. On je sve svoje protivnike pobedio tušem ili tehničkim tušem. Nikola Gunj je u istoj kategoriji odličnim rvanjem došao do finala, gde ga je zaustavio Srđan Todorović, pa se morao zadovoljiti srebrnom medaljom. Bronzane medalje osvojili su: Filip Šarkezi (33 kg), Jovan Kosovac (36 kg), Nemanja Lončarević (39 kg), David Mazinjanin (50kg) i Mihajlo Anđelić (60 kg). David Mazinjanin je prvi meč pobedio favorita u toj kategoriji, u drugom meču je vodio sa 10:3 i onda je napravio grešku koja ga je koštala sigurne zlatne medalje. Posle je pobedio još dva meča i osvojio bronzanu medalju. Jovan Kosovac je prvi meč pobedio, u drugom meču vodio 6:2 protiv prvaka Vojvodine za ulazak u finale, posle čega gubi meč i sa još dve pobede osvaja bronzu. Peto mesto osvojio je Milan Kosovac i Mladen Batalo. Bez plasmana ostali su: Miloš Ranisavljević, Uroš Ilić, Marko Mamula i Strahinja Čubra. Predsednik somborskog kluba Vladimir Krstić je u dostavljenom saopštenju izjavio da je izuzetno zadovoljan postignutim rezultatima u 2021. godini koji je bio očekivan s obzirom na naporan rad trenera Milana Marića i Igora Frgića. „Zahvalio bi se ovim putem SC ”Soko” koji nam je dozvolio da treniramo redovno, naravno uz poštovanje mera koje je propisala Republika Srbija. Takođe bi se zahvalio Upravnom odboru kluba koji su deo našeg tima sa kojima ćemo do kraja godine osvariti plan našeg kluba, a to je da budemo prvaci Prve lige Srbije i time izborimo ulazak u viši rang – Super ligu Srbije“ – rekao je predsednik RK Radnički Sombor. Ovim informacija treba dodati i da je prošle nedelje u Makedoniji David Novič učestvovao na Prvenstvu Evrope za mlađe seniore. On je u drugom kolu zaustavljen je od predstavnika Turske. Njegov odlazak na to veliko takmičenje je finansirao klub, kao i firma “Ducla” Trading doo Zemun, IGB “Automotive” Inđija, Somborelektro, firma Anakonda Security, Sreća 025, kao i Mesna zajednica Kupusina i grad Sombor koji nesebično pomažu našem klubu – zaključio je Vladimir Krstić.