Pet zlatnih medalja za Kajak klub Sombor

Ovog vikenda na Adi ciganliji je održan Trofej Beograda i kao i prvo kolo mini kajak i pionirske lige Srbije u organizaciji kajakaškog saveza grada Beograda. Učešće je uzelo 23 kluba iz Srbije sa 447 takmičara. Kajak klub Sombor je nastupio u 11 trka sa svojih 14 takmičara i pri tome postigao odličan rezultat osvojivši pet zlatnih i jednu bronzanu medalju i time nastavio niz osvajanja medalja u ovoj takmičarskoj godini. Pri tome je zauzeo visoko šesto mesto u plasmanu klubova koji se takmiče u mini kajak ligi Srbije. Kako se navodi u klupskom saopštenju, uspešan dan su započeli dečaci rođeni 2012. godine trkom MK-2 na 500m. Posada koju su činili Teodor Vlaškalić i Strahinja Romer je osvojila prvo mesto i time donela prvu medalju. Devojčice rođene 2011. godine su potvrdile svoj uspeh koji su ostvarile na Prvenstvu Srbije i Vojvodine. Anastasija Kostić je kroz cilj prošla prva, dok je Milica Bosnić bila treća u deonici od 1.000 m. U trećoj trci za naš klub je nastupila Una Bošnjačić. Ona je u konkurenciji devojčica 2010. godište nastavila niz svojih klupskih drugara i donela još jedno zlato za klub. Nemanja Paštrović i Emil Budimčevič su nastupili u trci MK-2 n 500m, i u velikoj konkurenciji među 2009. godištem osvojili su šesto mesto. Nakon njih na vodu su izašle Lenka Golubović i Anastasija Gubica. U jednosedu na deonici od 1.000 m među devojčicama 2009. godište, Anastasija je prošla kroz cilj kao deseta, dok ju je Lenka sledila na 11-tom mestu. Posle kraće pauze neki od naših takmičara su se na stazi pojavili po drugi put. Prvo su se pojavili Teodor Vlaškalić i Strahinja Romer, ovog puta u trci mini kajak jednoseda na 1.000 m. Teodor je potvrdio prvo mesto osvojivši svoje drugo zlato, dok je Strahinja ovog puta zauzeo 13. mesto. Odmah iz njih su po drugi put nastupile i Anastasija Kostić i Milica Bosnić u trci MK-2 na 500 m. Svoj odličan plasman u jednosedu potvrdile su i u grupnom čamcu te su pobedom donele petu zlatnu medalju u takmičenju prvog kola mini kajak lige Srbije. Na 1.000 m u mini kajak jednosedu za dečake 2011. godište naš klub je predstavio Aleksa Ćurić koji je kroz cilj prošao kao 13-i. Dvosed u sastavu Lenka Golubović i Anastasija Gubica je zauzeo šesto mesto u trci MK-2 na 500 m. U deonici od 1.000 m za dečake rođene 2009. godine u mini kajak jednosedu je viđena najveća konkurencija. Marko Romer je zauzeo 21. mesto, dok je Miloš Simić bio 25. Po završetku takmičenja koji se bodovao za mini ligu na vodu su izašli i naši juniori u borbi za Trofej Beograda. Veljko Mudrić je u trci K1 na 500 m zauzeo 13. mesto, dok je Sonja Bogišić u konkurenciji dama na istoj deonici zauzela sedmo mesto.