Poslednji set obezbedio pobedu

Bowling Stons Green Town – Metalac 10:6 (4.084:4.015).

Bowling Stonsi zabeleži su pobedu u poslednjem kolu Prve bowling lige Srbije. Oni su nakon velike i neizvesne borbe savladali trenutno drugi tim lige za svega 69 više srušenih pinova. Gosti su bolje otvorili meč i već nakon prva dva seta su imali prednost od 4:0. Domaćin je smanjio nakon trećeg seta, dok su naredna dva bila bez pobednika. Pobedu somborskom timu doneli su Marko Minić i Oto Imre odličnim bacanjima u poslednjem šestom setu. Najbolji pojedinac u redovima Stonsa bio je Predrag Mandić sa 1.093 oborena pina. Oto Imre je srušio 1.029, Vučković 988, a Minić 974. Stonsi su trenutno četvrti tim lige, a da li će tu i ostali biće poznato nakon poslednje utakmice Krupara koji imaju utakmicu manje. Da podsetimo u doigravanje idu četiri najbolja tima lige. U četvrtfinalu sastaće se trećeplasirana i četvrtoplasirana ekipa prvenstva. Pobednik tog meča se sastaje sa Metalcem u polufinalu. I na kraju pobednik polufinalnog meča će se boriti za titulu sa vodećom Fortunom.