Graničar slavio u Bezdanu

Somborske rukometne ekipe prvog ranga pretrpele su teške poraze od ekipa iz Ade. Somborelektro je izgubio od Potisja, dok je Ravangrad poražen od Halas Jožefa. Somborci su poslednji tim lige sa samo četiri osvojena boda, dok su Somborke i dalje jedini tim bez bodova. Odličan nastup u porazu zabeležio je Mihajlo Kuprešanin sa 11 postignutih pogodaka, dok su se u redovima ženskog rukometnog tima istakle Milica Cvetković sa četiri i Nađa Dokmanov sa pogotkom manje. Narednog vikenda Somborelektro dočekuje Hercegovac, dok će Ravangrad gostovati Slovanu iz Rume. Nešto bolji nastup ovog vikenda zabeležila je ekipa Sombora. Drugoligaš je pretrpeo poraz u Vršcu, iako je na poluvremenu imao gol prednosti. Držali su se gosti do samog kraja, međutim u poslednjih deset minuta im je ponestalo snage, pa su domaći igrači utakmicu prelomili serijom 6:0. Ekipa Dalmatinca svoju utakmicu 23. kola igraju u sredu, 9. juna protiv Vojvode Stepe. U trećeligaškom derbiju Graničar iz Gakova bio je bolji od Grafičara iz Bezdana. Tokom prvog dela meča viđena je izjednačena igra oba tima. Ipak, gosti drugo poluvreme otvaraju serijom 5:0 i vođstvom 15:9. Do kraja susreta uspešno su sačuvali prednost. U poslednjem kolu Graničar dočekuje Obilić, Grafičar putuje u Sivac, dok će Kljajićevo da ugosti Rusin.

Prva liga Sever

Potisje Pleteks (Ada) – Somborelektro 38:18 (20:9)

Sedmerci: 3/7 (Potisje Pleteks). 3/3 (Somborelektro).

Isključenja: 8 minuta (Potisje Pleteks). 10 minuta (Somborelektro).

Potisje Pleteks: Kančar 2, Hanak, Škorić 7, Brojčin 4, Juhas 3, Delibašić, Bajus, Rogljačin, Vajer 5, Rac, Marjanov 11, Trumbetaš 6.

Somborelektro: Rnjak 1, Petrović, Gajin, Šveljo, Garajski 3, Mijić, Kuprešanin 11, Terzić 1, Domić 2, Prekpalaj, Zeljko.

Ravangrad – Halas Jožef 12:41 (7:23)

Sedmerci: 1/2 (Ravangrad). 3/5 (Halas Jožef).

Isključenja: 6 minuta (Ravangrad). 2 minuta (Halas Jožef).

Ravangrad: Bošnjak, Benjak 2, Ćirić 1, V. Dokmanov, Tojagić, Cvetković 4, Vajsenburger 1, N. Dokmanov 3, Popović 1, Stojaković, Krstin, Manojlović.

Halas Jožef: Mrkšić 2, Zaj 2,  Siđi 4, Fajka 9, Ardala 9, Kiralj 10, Vučetić, Telečki 5, Stevanović.