Denver izgubio prvi meč doigravanja

Denver – Portland 109:123 (Q1 – 30:35, Q2 – 31:23, Q3 – 25:38, Q4 – 23:27).

U prvom meču prve runde doigravanja Denver Nagetsi poraženi su na domaćem parketu od ekipe Portlanda. Nagetsi su otvorili susret vođstvom 13:7. Makolum (4 poena) je smanjio, a Porter junior (4) vratio prednost. Jokić je sa devet vezanih poena držao svoj tim (26:20) u vođstvu. U poslednja dva minuta prve četvrtine gosti sa pet trojki preokreću rezultat i prelaze u vođstvo 35:30. Inače, ekipa Portlanda je u prvih dvanaest minuta postigla šest trojki (Antoni 3, Simons 2 i Pauel jednu). U nastavku izjednačena igra oba tima, igralo se „koš za koš“ sve do 22. minuta kada Nagetsi serijom 6:0 stiču prednost 57:51, da bi do velikog odmora prednost bila prepolovljena. „Grumenje“ početkom drugog poluvremena dolazi do prve osetnije (+9) prednosti. Sledi veliki preokret gostiju koji su serijom 14:2 poveli sa 78:75. Jokić je trojkom poravnao rezultat. Ipak, do kraja treće deonice Portland odlazi na plus deset. Postigli su pet trojki (Mekolum i Lilard po dve, Kvington jednu) u ovom delu meča. Denver je poslednji deo meča uspeo da smanji zaostatak na minus četiri (102:98), međutim to je bilo sve što su uspeli. Novom serijom 16:5 gosti odlaze na 118:103 čime je meč faktički bio i prelomljen. Nikola Jokić meč je završio sa 31 poenom i 16 skokova, ali i samo jednom asistencijom. Porter junior je meč završio sa 25 poena, Gordon 16, dok je Moris dao 10. Na drugoj strani Lilard je ubacio 34, Makolum 21, Entoni 18, Nurkić 16, Simons 14, a Pauel 10 poena. Druga utakmica je na programu u utorak.