Gimnazijalci prvi u Republici

U sredu, 19. maja u Sremskoj Mitrovici održano je Republičko prvenstvo u atletici. Gimnazija “Veljko Petrović” iz Sombora kao pobednik na međuokružnom prvenstvu, plasirala se na Republičko prvenstvo. Somborski gimnazijalci ekipno su zauzeli prvo mesto sa 39.5 bodova u konkurenciji sedam ekipa. Mitrovačka gimnazija bila je druga sa svega pola boda manje, dok je Srednja tehnička škola iz Smedereva bila treća sa 38 bodova. Ovaj izvanredan rezultat ostvarili su učenici u sastavu: Aleksandar Negovanović – 100 metara (pojedinačno deveto mesto, peto mesto, ekipno tri boda), Mihajlo Katanić – 400 metara (pojedinačno treće mesto, prvo mesto, sedam bodova), Nikola Boca – 1.000 metara (pojedinačno četvrto mesto, prvo mesto, sedam bodova), Stefan Marić – skok u dalj (pojedinačno peto mesto, drugo mesto, šest bodova), Bojan Kostić – bacanje kugle (pojedinačno deseto mesto, treće mesto, pet bodova), Mihailo Štork – skok u vis (pojedinačno deveto mesto, četvrto mesto, 4.5 boda) i štafeta u sastavu: Nikola Stanković, Miloš Maksimović, Aleksandar Negovanović i Mihajlo Katanić (prvo mesto, sedam bodova). Ovu sjajnu ekipu predvodio je profesor Milan Marić. Kod osnovaca, uzrasta prvog do četvrtog razreda Anja Vodeničar, učenica OŠ Dositej Obradović u skoku u dalj iz zone osvojila je pojedinačno drugo mesto sa skokom 4.12 metara. David Jurić (peti, šesti razredi – OŠ Nikola Vukićević) bio je četvrti  u disciplini 600 m sa rezultatom 1.50,63. U istom uzrastu za OŠ ”Miroslav Antić“ iz Čonoplje nastupila je Manuela Sekulić. Ona je u skoku u dalj u konkurenciji osam takmičarki osvojila prvo mesto sa skokom 5.13 metara, dok je Filip Nikolov (OŠ Ivo Lola Ribar) sa skokom 4.46 metara bio peti. Dušan Koprenica (OŠ Nikola Tesla – Kljajićevo) u skoku u vis sa 1.25 metara zauzeo je drugo mesto. Dalibor Prodanović (OŠ Dositej Obradović) se takmičio u kategoriji do 800 metara. On je svoju trku završio kao prvi sa vremenom 2.12,70 minuta. Maša Buišić učenica iste škole trkala se u disciplini na 100 metara. Ona je pojedinačno bila druga sa vremenom 0.13,03 sekunde. Kod srednjoškolki Tamara Milović je u skoku u vis bila osma sa skokom 1.30 metara. Osvojeno je ukupno osam medalja, sedam u pojedinačnoj i jedna ekipna. Četiri zlatne medalje, tri srebrne i jedna bronzana.