Zlatne medalje za Anđelu i Irinu

Proteklog vikenda karatisti Ravangrada učestvovali su na Kupu Srbije za kadete, juniore i seniore. Kako se navodi u klupskom izveštaju pravo ucešća su imali kvalifikovani takmičari sa svojih regionalnih nadmetanja. Za somborski klub zlatnu medalju u katama je osvojila Anđela Novaković, dok je juniorka Valentina Ostrogonac (53 kg) u borbama osvojila bronzanu medalju. Dan kasnije, u nedelju, 16. maja održan je Dunav kup za decu do 14 godina. Somborski tim se ovog turnira vratio sa pet medalja. Irina Sabljić je u borbama (nada/2009.godište) u kategoriji do (45 kg) osvojila je zlatno odličje. U katama su osvojene četiri bronzane medalje. Na postolje su se popeli Robert Holo, Andor Novak, Lara Orban, Kristijan Kovačević. Beočin je bio domaćin oba prestižna takmičenja.