Somaratonci nastupili na Fruškoj Gori

Na Fruškoj Gori je u nedelju 16. maja održano treće kolo „Treking lige Vojvodine“, a ekipa Atletsko – rekrativnog kluba „Somaraton“ iz Sombora je bila jedna od najbrojnijih na takmičenju. Učesnici su mogli da biraju između tri staze od 17, 28 i 42 kilometra, a Somborci su se ovaj put odlučili za najbržu i najkraću stazu. U konkurenciji oko 300 takmičara na svim stazama somaratonci su postigli zapažene rezultate. Na trasi od 17 kilometara Tijana Kabić je osvojila drugo mesto u konkurenciji seniora, dok je Jelena Perenčević osvojila prvo mesto u kategoriji veteranki. James Innes je bio najbrži od muških predstavnika Somaratona. Stazu od 17 km sa vrlo dobrim vremenima istrčali su i Milan Kovačić, Dragan Kasap, Sanja Vojvodić, Ivana Šokac, Marina Brbaklić Tepavac, Ivana Šokac, Nenad Đorđević, Miroslav LIščević, Jelena Stanimirović, Ilija Zvekanov, Daniel Šokac i Zoran Boca. Kako se još navodi u klupskom saopštenju, u isto vreme u Somboru je grupa trkača simobolično istrčala trasu Somborskog polumaratona koji je u nedelju trebao biti održan po 41. put. Nažalost usled pandemije koronavirusa trkači ni ove godine u maju nisu trčali ulicama najstarije trke u Srbiji. Ovogodišnje izdanje trke imaće svoju virutalnu verziju koja će se održati prve nedelje jula kada će Sombor ponovo povezati trkače iz celog regiona nadamo još samo ovog puta virtualno, a od sledeće godine u punom sjaju da ugosti više od hiljadu učesnika na ulicama našeg grada.