Jokić i Porter za novu pobedu

Nikola Jokić slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Šarlot – Denver 112:117 (Q1 – 26:38, Q2 – 34:25, Q3 – 26:28, Q4 – 26:26).

Košarkaši Denvera savladali su rano jutros Šarlot Hornetse trenutno osmi tim Istočne konferencije. Nagetsi su bolje otvorili meč i već sredinom prve četvrtine stekli su dvocifrenu (19:9) prednost. Iako su u finišu prvih dvanaest minuta imali +21 dozvolili su protivniku da se serijom 11:2 vrate u meč. Treba istaći da je goste u odličnoj igri predvodio Porter junior sa 16 poena (4 trojke). Do odlaska na odmor gledali su smo izjdnačenu igru oba tima. Domaćin je uspeo da se potpuno vrati meč u 21. minutu kada su prišli na samo pola koša zaostatka. Usledili su koševi Portera (5) i Jokića (4) za +8, međutim Hornetsi uzvraćaju serijom 7:0 za konačnih 63:60 na poluvremenu za goste. „Grumenje“ za nijansu bolje i tokom treće četvrtine, te u poslednju deonicu meča ulaze sa pet koševa viška. Poslednji deo otvaraju serijom 9:1 za vođstvo od 100:87. Prednost su uspešno čuvali do samog finiša, kada domaći u jednom momentu prilaze sa koš zaostatka, međutim Kampaco je novom trojkom prelomio pitanje pobednika. Porter junior i Jokić bili su najbolji pojedinci u gostujućem timu sa po 30 poena. Gordon je meč završio sa 17, a Grin sa 11 koševa. Ekipa iz Kolorada sa skorom 45/24 drže četvrto mesto Zapada. Naredni susret igraju u petak protiv Minesote.