Lejkersi bolji u finišu

L.A.Lejkersi – Denver Nagetsi 93:89 (Q1 – 20:24, Q2 – 25:18, Q3 – 25:23, Q4 – 23:24).

Košarkaši iz Los Anđelesa savladali su rano jutros u veoma neizvesnom finišu ekipu Denver Nagetsa i tako prekinuli njihovi seriju od pet vezanih pobeda. Nakon ovog poraza ekipa iz Kolorada izjednačila se na trećoj poziciji sa ekipom Klipersa. Obe ekipe imaju identični učinka od 43 pobede i 22 poraza. Gostima je pripala prva, a domaćinu drugu četvrtina. Nagetsi su vodili do poslednjeg minuta prvog poluvremena, ali su Lejkersi koševima Koldvela i Kuzme na odmor otišli sa prednošću od tri poena. Denver je vodio do 30. minuta. Domaćin je serijom 9:2 preokrenuo rezultat u svoju korist (64:58). Početkom poslednje četvrtine trojkama Gasola i Metjuza (2) odlaze na+14 (83:69). U samom finišu meča Porter junior (4 poena) i  Jokić (6) smanjuju zaostatak na minus dva, međutim Horton je na 15 sekundi do kraja poentirao za pobedu Lejkersa. U pobedničkom sastavu Entoni Dejvis je bio najefikasniji sa 25 poena. Karuzo je postigao 11, dok su po poen manje ubacili Koldvel, Horton i Gasol. Sa druge strane Nikola Jokić je ubacio 32 poena, a imao je i devet skokova i pet asistencija. Pored njega dvocifreni su bili samo Porter junior sa 19 i Mekgi sa deset koševa. Nagetsi su i u ovom meču nastupili bez Mareja, Bartona i Morisa koji su povređeni. Sa druge strane izostao je Lebron Džejms. Naredni meč „Grumenje“ igra u četvrtak protiv Njujork Niksa.