Poraz posle tri časa igre

Filip Krajinović ATP Stokholm slika preuzeta sa fejsbuk strane turnira

Somborski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Minhenu. Bolji od njega bio je domaći teniser Jan Lenard Štruf sa 2:1 (6:4, 4:6, 7:6). U prvom setu viđena je izjednačena igra oba tenisera, bez brejka u prvih devet gemova, iako su obojica imala priliku za oduzimanje servisa protivniku. Nemac u drugom i osmom gemu, a Srbin u sedmom. Prelomni momenat prvog seta desio se desetom gemu. Krajinović je imao prednost od 40:0, međutim to mu nije bilo dovoljno, pošto je Štruf vezao narednih pet poena i poveo u setovima. Početkom drugog seta Filip je poveo sa 4:0, uz dva uzastopna brejka. Njegov protivnik se nije predavao do poslednjeg momenta, te je naš teniser uz dosta muke, tek iz pete prilike dobio drugi set i poravnao rezultat. U odlučujućem setu dosta uzbuđenja. Viđeno je šest brejkova, po tri na obe strane, a pobednik je odlučen tek u taj- breku. „Fića“ je poveo sa 2:1, međutim, nemački teniser je bio prisebniji, bolje je servirao, vezao je seriju od 6:1 i zasluženo dobio treći set, a time i meč. U meču za finale čeka ga Ilja Ivaška iz Belorusije. Filip je završio nastup na BMV Openu sa novih 45 atp bodova i nagradom od 14 hiljada evra. Naredni turnir na kome će nastupiti je Masters u Madridu.