Državno srebro za „Lolu“ i Gimnaziju

Na državnom prvenstvu u sportskoj gimnastici koje je u sredu održano u Kostolcu osnovna škola „Ivo Lola Ribar“ i Gimnazija Veljko Petrović osvojile su u ekipnoj konkurenciji srebrne medalje. U konkurenciji petih i šestih razreda ekipa „Lole“ osvojila je 161.5 bod i tako se domogla srebrnog postolja. Medalju su osvojile: Ines Kekezović, Zvezdana Pavlov i Mia Vujka. Ispred njih su bile samo vršnjakinje iz OŠ Ujedinjene Nacije iz Beograda. Što se nastupa učenica Gimnazije tiče, njima je zlato izmaklo za svega 0.1 bod. Prvo mesto su osvojile gimnazijalke iz Smedereva, koje su za svoj nastupe dobile 168,150 bodova, dok su Somborke koje su nastupile u sastavu: Mila Prijić, Doroteja Šerko i Teodora Topalov dobile 168,050 bodova. Velike zasluge za pomenute rezultate pored učenica imaju i treneri gimnastičkog kluba Soko, kao i Sportski savez grada Sombora i grad Sombor koji su obezbedili logističku podršku i prevoz za takmičarke i trenere.