Milisavljević doneo preokret

Fudbaleri Radničkog 1912 danas su u vanrednom kolu ugostili ekipu Jedinstva iz Stare Pazove. Od samog starta su domaći igrači krenuli sa napadima. Već u 7. minutu imali su nekoliko prilika. Prvo su Avdić i Antunić bili u prilikama, ali su izblokirani, da bi potom Radovanović pogodio prečku, a nakon toga i Pjošta. Tri minuta kasnije šut je oprobao Šveljo, ali bez uspeha. Samo minut kasnije isti igrač je pobegao po boku, vratio povratnu za Pjoštu ispred koga je intervenisao iskusni Jovišić. Samo minut kasnije umalo autogol nespretnog Goronjića, ali je Pehilj panterskom intervencijom spasio domaći gol. Sredinom prvog dela Antunić je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali je Jovišić bio dobro postavljen. Na drugoj strani Zeljković je pokušao sa distance, ali je ponovo Pehilj bio na mestu. Potom je usledila serija napada domaćeg tima. Avdić je šutirao preko prečke, Šveljo u golmana, a Antunić pored stative. U sedmom minutu nastavka Luka Milisavljević je matirao iskusnog Jovišića za vođstvo svog tima. Samo dva minuta kasnije isti igrač je duplirao prednost. Slavuljica je odlično izveo korner, vrsni golgeter odlično nadskočio odbranu gostiju i matirao gostujućeg golmana. Desetak minuta Avdić šut sa distance je završio tik pored stative. Gosti su uzvratili preko Aničića, ali bez uspeha. Njegov šut je bio lak plen za Pehilja. Deset minuta pre isteka regularnog dela Antunić je bio u zicer poziciji, ali je njegov šut odbranio golman Jedinstva. Samo minut kasnije na semaforu je bilo 3:0. Milisavljević je pobegao svojim čuvarima, nesebično uposlio Jovana Lazića koji je u maniru iskusnih strelaca matirao nemoćnog Jovišića. Pri kraju susreta kolosalnu priliku je propustio igrač gostujuće ekipe Strahinja Lazić, čiji je šut glavom sa svega pet metara završio preko prečke. Ekipa sa Gradskog stadiona u subotu će ponovo biti domaćin, a ovoga puta će ugostiti neugodnu ekipu 1.maja iz Rume. Drugi naš predstavnik u ovom rangu gostovao je danas u Rumi. Domaći su poveli u 16. minutu preko Mašića. To je bio i rezultat prvog dela. Na samom startu drugog poluvremena Milojević je duplirao prednost Rumljana, da bi samo tri minuta kasnije Mašić ponovo pogodio, ovoga puta za 3:0. Konačan rezultat utakmice postavio je rezervista Radman. Čonopljanci će u narednom kolu gostovati u Novim Kozarcima gde će igrati protiv domaće Slobode.