Denver dobio Majami

Nikola Jokić meč protiv Bruklina - slika preuzeta sa zvaničnog twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Majami 123:106 (Q1 – 26:31, Q2 – 34:18, Q3 – 36:30, Q4 – 27:27).

Denver Nagetsi prekinuli su seriju poraza pošto su rano jutros savladali ekipu Majamija. Tokom većeg dela prve četvrtini viđena je izjednačena igra oba, ipak gosti su u poslednjem trenucima serijom 5:0 stekli prednost od 31:26. Druga deonica u potpunosti je pripala domaćoj ekipi koji su na odmor otišli dvocifrenom (+11) prednošću. U nastavku meča sigurnom igrom utakmicu su uspešno priveli kraju. Nikola Jokić je meč završio sa 17 poena, deset skokova i jednom asistencijom više. Pored njega još pet igrača Denvera je imalo dvocifreni učinak. Porter junior je ubacio 25 poena, Grin 17, Gordon 16, Dozier 15, Moris 11. Na drugoj strani Adebajo je bio najefikasniji sa 21 košem. „Grumenje“ i dalje drži četvrto mesto Zapada sa skorom 35/20. Naredni meč u subotu protiv Hjustona.