Dalmatinac pokleknuo na samom kraju

Rukometni klubovi i ovog vikenda nisu mogli upisati pobedu. Najbliži tom uspehu bili su rukometaši Somborelektra koji su tesno poraženi od ekipe Radničkog 1958 iz Šida. Nakon uvodnog ispipavanja snaga gosti u 11. minutu stiču tri gola prednosti. Ipak, deset minuta kasnije stiže izjednačenje 9:9, a četiri minuta pre odlaska na odmor domaći vode sa 13:12. Međutim, Šiđani sa dva gola preokreću i na odmor odlaze sa minimalnom prednošću. U nastavku brza dva gola gostiju i povećanje prednosti na +3 (13:16). Domaći u 39. minutu poravnavaju, a dva minuta kasnije i vode sa 20:19. Nisu uspeli da prelome meč, te sledi kazna. Gosti serijom 3:0 ponovo odlaze na +2, a sedam minuta pre isteka regularnog dela i na+4 (24:28). Somborci su u finišu uspeli samo da ublaže poraz. U rangu niže Sombor je ugostio Budućnost iz Alibunara. Gosti od početka meča vode, a sredinom prvog dela serijom 7:0 odlaze na plus deset (5:15), doj na odmor odlaze sa +12. U nastavku meča nastavili su sa dominacijom što je rezultiralo krajnjim ishodom susreta. Dalmatinac je u derbiju Okruga dočekao Prigrevicu. Tokom čitavog susreta viđena je izjednačena igra oba tima, s tim što su gosti tek u finišu uspeli da naprave osetniju razliku. Sva tri naša predstavnika su u opasnoj zoni.

Izveštaji sa mečeva koji su odigrani ovog vikenda:

Somborelektro – Radnički 1958 – 30:32 (13:14)

Sedmerci: 4/4 (Somborelektro). 2/2 (Radnički 1958).

Isključenja: 6 minuta (Somborelektro). 6 minuta (Radnički 1958).

Somborelektro: Rnjak, Petrović 1, Gajin 3, Šveljo 2, Kelić 2, Garajski 11, Kuprešanin 7, Terzić, Veselovski, Domić 4, Prekpalaj, Zeljko.

Radnički 1958: Gerber, Kovinčić 3, Grčić 3, Mauković 1, Macura, Semenović 2, Pršić 1, Novak, Hrubik 1, Milošević 7, Golić 6, Lazić, Medić 8.

Sombor – Budućnost 24:43 (10:22)

Sedmerci: 3/4 (Sombor). 2/4 (Budućnost).

Isključenja: 8 minuta (Sombor). 4 minuta (Budućnost).

Sombor: Pfejfer, Pejanović 1, Cvetković 2, Polovina, Zorić 2, Blagojević, Ošap 5, Janković 3, Todorović 3, Vezmar, Plećaš 3, Mesaroš 5, Aćić.

Budućnost: Dodić, Đan, Jovanović 12, Gajić 4, Kostić 13, Mladenović 10, Dadić 4.

Dalmatinac – Prigrevica 28:32 (19:19)

Sedmerci: 5/5 (Dalmatinac). 0/2 (Prigrevica).

Isključenja: 10 minuta (Dalmatinac). 8 minuta (Prigrevica).

Dalmatinac: Dragić, Vojvodić 1, Pantović, Šveljo 5, Ležajić 2, Meseldžija, Graovac 11, Milanko, A. Macura, S. Macura 5, Gardijan, Paić 4, Vulinović.

Prigrevica: Momčilović 3, Miočinović, M. Putnik, Kozlovački 3, Pavlović, Ćeran 4, Lazić, Mandić 4, S. Putnik, A. Đurasinović 13, P. Đurasinović 5, Tadić, Bašić, Čović, Bomaštar.