Porazi trećeligaša

Somborski srpskoligaši ovog vikenda nisu imali puno uspeha. Ekipa sa Gradskog stadiona poražena je kraj Tise od domaćeg Bečeja, dok je Sloga na domaćem terenu minimalno izgubila od Dunava iz Starih Banovaca. Somborci su u meč ušli „desetkovani“ bez nekoliko standardnih prvotimaca koji su odsustvovali što zbog parnih kartona, što zbog povreda. To ih nije sprečilo da povedu u ovom meču. Aćimović je odlično šutirao, golmana domaćih je intervenisao, na loptu je natrčao Pjošta i smestio je u mrežu. Domaći su do odlaska na odmor preokrenuli golovima Luke Krajinovića koji je bio siguran  28. odnosno 41. minutu. U nastavku susreta razigrao je rezervista Nijemčević koji je u 56. minutu povisio na 3:1, a Krajinović je svojim trećim golom (63.) povećao vođstvo Bečeja na 4:1. Četiri minuta kasnije mladi Mihajlo Vemić je smanjio rezultat na 4:2. Nijemčević je svojim drugim pogotkom na susretu postavio konačnih 5:2. Čonopljanci su propustili priliku da se pobedom približe ekipama koji se nalaze iznad crte i tako poprave svoje šanse u borbi za opstanak u trećeligaškom karavanu. Prvu priliku na meču imao je Ninković koji je slabo šutirao sa desetak metara. Isti igrač je nekoliko minuta kasnije odlično uposlio Vemića koji je izbio sam pred golmana gostiju, ali je slabo šutirao pored stative. Domaći su pripretili sredinom prvog dela i preko Vukasa koji je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ponovo pored stative. Par minuta kasnije odlična kontra Sloge, Vukas je odlično pronašao Vemića koji je ušao u šesnaesterac gostiju zalomio jednog igrača, odlično šutirao, ali je isprečila stativa. Kolosalnu priliku promašio je Ninković u finišu prvog dela. Mančić je odlično proigrao Vuka Ninkovića koji je izbio sam pred golmana Markovića šutiroa sa nekih sedam – osam metara, ali je Marković nogom sprečio vođstvo domaćih. U sledećem napadu Mančić je uposlio Vemića koji je utrčao u kazneni prostor a potom šutirao pored gola. U poslednjih sekundama novi zicer Čonopljanaca. Vemić je odlično prošao po levoj strani ubacio loptu golmanski prostor, slabo je intervenisao jedan gostujući igrač, na nju je natrčao Purić i slabo šutirao pored gola. Početkom drugog dela Rebić je odlično centrirao u kazneni prostor, a Mančić sa svega šest – sedam metara šutirao  preko gola. Kako to obično biva, sledi kazna u 76. minutu. Jovanović je odlično centrirao pred kazneni prostor domaće ekipe, Koštić je glavom spustio za rezervistu Luku Krantića koji je fantastično šutira sa nekih 15-tak metara i matira golmana Bulovića. Poslednjih deset minuta domaći su igrali sa igračem manje pošto je opravdano isključen Jovanović. To ih nije sprečilo da nastave sa odlično igrom. Imali su četiri izgledne prilike za poravnanje rezultata. Prvo je Vemić odlično šutirao sa distance, ali je Marković odlično intervenisao, potom je Konjović loše šutirao pored gola sa desetak metara, zatim je Vemić pogodio prečku, a u poslednjih trenucima meča Vukas je probao glavom, ali je mladi Marković izbio loptu u korner. Kada se svedu utisci nezaslužen poraz Sloge. Somborski predstavnici nemaju puno vremena za oporavak, pošto je u sredu, 14. aprila na programu novo (vanredno) kolo. Radnički 1912 će ugostiti Jedinstvo iz Stare Pazove, dok će Sloga putovati u Rumu.