Važna pobeda Nagetsa

Nikola Jokić poentira na meču protiv Indijane - slika preuzeta sa twiter naloga Denver Nagetsa

Denver – Orlando 119:109 (Q1 – 23:29, Q2 – 24:36, Q3 – 38:21, Q4 – 34:23).

Ekipa iz Kolorada savladala je rano jutros ekipu Orlanda. Viđena je zanimljiva utakmica, puna preokreta. Nakon početkog ispitivanja snaga gosti su preuzeli inicijativu i serijom 13:2 preuzeli vođstvo (18:25). Na otvaranju drugog dela gosti novom serijom (14:4) odlaze na plus 16. Nagetsi su se malo trgli i koševima Portera juniora i Mareja smanjuju zaostatak na minus 7. Igrači Orlando uzvraćaju i na veliki odmor odlaze dvocifrenoj (+18) razlikom. U nastavku meča potpuni preokret Nagetsa. Tokom treće deonice razigrali su se Marej i Gordon. „Grumenje“ je ovaj period igre dobilo sa 38:21 i pred poslednjih dvanaest minuta ulaze sa pola koša zaostatka. Utakmica je prelomljena u finišu meča kada su domaći serijom 10:0 stekli prednost 115:104. U pobedničkom tim Gordon i Marej su postigli 24 odnosno 22 poena. Porter junior je utakmicu završio sa dva poena manje, dok je Nikola Jokić postigao 17 poena, 16 asistencija i devet skokova. Sa druge strane Okeke i Ros su ubacili po 19 koševa. Nagetsi sa skorom 31/18 zauzimaju četvrto mesto Zapadne konferencije. Imaju poraz isti broj pobeda i poraz manje od L. A. Lejkersa. Ispred njih su Klipersi sa skorom 33/18, tako da ako nastave sa pobedničkom nizom imaju realne šanse da ove nedelje preuzmu i treću poziciji. Naredni meč Denver igra u sredu kada dočekuju Detroit.