Radnički 1912 osvojio pehar Područnog kupa

Fudbaleri Radničkog 1912 osvojili su pehar Područnog fudbalskog kupa pobedom nad Bratstvom 2019 iz Prigrevice.  Susret je odlučen već nakon prvog dela. Domaćin je pripretio već u uvodnim minuta preko Lazića koji je pogodio stativu. Par minuta kasnije nakon greške golmana Kronića domaćin je poveo golom Luke Milisavljevića koji je odlično šutirao po zelji sa 20-tak metara. Sredinom prvog dela Lazić je ponovo bio u dobroj šansi nakon solidnog centaršuta Antunića, ali šutirao preko gola. Nastavio je domaći tim sa napadima i preko Antunić ponovo pogađaju stativu. U poslednjim trenucima prvog poluvremena odličan kontranapad somborskog tima. Dupli pas izveli su Šveljo i Milisavljević, a kapiten domaćih na kraju duplira prednost svog tima. U drugom poluvremenu oba tima su čekala kraj susreta, bez pravih pokušaja, ali sa povremenim akcija domaćih bez uspeha. Ipak, u 82. minutu sevnula je kontra preko Slavuljice, koji dubinskom loptom pronazi Molnara, ovaj vraća povratnu za usamljenog Despotovića na petercu gostuju za konačnih 3:0.

Radnički 1912 – Bratstvo 2019 – 3:0 (2:0)

Strelci: Milisavljević, Šveljo, Despotović (Radnički 1912).

Žuti kartoni: Vuković, Bajčev, Štrbac, Stojšić (Bratstvo 2019).

Radnički 1912: Pehilj, Unković (Tomić), Dučić, Šveljo, Slavuljica, Stojaković (Despotović), Lazić (Goranović), Goronjić, Radovanović, Antunić (Pjošta), Milisavljević (Molnar).

Bratstvo 2019: Kronić, Petrović, Čvokić, Stojšić, Vuković, Makar, Štrbac, Bortnik, Bojić, Agbaba (Sušić), Bajčev (Martinović).