Šveljo kapitenski predvodio do nove pobede

Fudbaleri Radničkog 1912 dobili su u vanrednom kolu odličnu ekipu Dinama 1945 iz Pančeva. Domaći su odlično ušli u meč i prvu priliku stvorili već u šestom minuta kada je Lazić slabo šutirao glavom na odličnu asistenciju Radovanovića. U 13. minutu kapiten Šveljo odlično prolazi po desnoj strani, još bolje centrira, golman Andžić je loše procenio let lopte, a Pjošta rutinski glavom loptu sa druge stative sprovodi u mrežu. Nakon gola domaći su nastavili sa napadima, a par minuta kasnije šut je oprobao i Radovanović, međutim, bez uspeha. Sredinom prvog dela na semaforu je već bilo 2:0. Šveljo je započeo akciju, Radovanović odlično centrirao na peterac gostuju, gde jedan gostujući igrač neoprezno sa leđa obara Pjoštu. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Ognjen Šveljo. Ipak, gosti uzvraću samo tri minuta kasnije. Nakon greške Radovanovića, kapiten gostuju beži po levoj strani, ulazi u kazneni prostor, Goronjić je bio neodlučan, a Ahčin rutinski loptu šalje iz leđa Pehilja. Nakon gola Pančevci preuzimaju inicijativu i prete preko Stojanovskog i Martinovića. Nedugo potom i Jakovašić je oprobao šut sa distance. Na startu drugog dela Igor Antunić promašio je nemoguće sa samo dve metra. Šveljo je odlično prošao po boku, još bolje centrirao na drugu stativu, gde Antunić sam i neometam sa dva metra šutira preko gola. Vezista gostiju Martinović je slabo šutirao iz daljine u 60. minutu. Antunić uzvraća na drugoj strani šutem preko gola. Stojaković u 64. minutu preko levog boka pronalazi Pjoštu koji šutira glavom preko gola ometan od strane odbrane Pančevaca. Antunić se i u 74. minutu našao u idealnoj poziciji za gol kada je nakon duže akcije šutirao neometan sa 7-8 metara, ali njegov šut golman brani i šalje loptu preko prečke. Konačan rezultat susreta postavio je Goronjić. Slavuljica je odlično izveo korner, a Goronjić je glavom sa peterca loptu zakucao u mrežu. Radnički 1912 je ovom pobedom zadržao drugo mesto i sa te pozicije ide na gostovanje u Kanjižu, gde će odmeriti snage sa ekipom Tise. Drugi naš predstavnik u ovom rangu gostovao je u Bačkoj Palanci. Čonopljanci su odlično igrali tokom prvog dela susreta. Poveli su u poslednjem minuti prvog poluvremena preko Nikole Vemića. Imali su prednost sve do 85. minuta kada sudija Repček iz Vrbasa dosuđuje najstrožu kaznu za domaći tim. Siguran realizator bio je Petar Tanasić. U poslednjim trenucima utakmice rezervista domaćih Nemanja Krstić donosi pobedu svom timu. U narednom kolu, u subotu, 20. marta Sloga će ugostiti Omladinac iz Novih Banovaca.