Pobeda sa pola koša

Memfis – Denver 102 – 103 (Q1 – 31:26, Q2 – 24:27, Q3 – 22:28, Q4 – 25:22).

Denver Nagetsi upisali su minimalnu pobedu nad Memfisom u prvoj utakmici nakon jednonedeljne pauze. Tokom prve deonice viđena je izjednačena igra oba tima, s tim da su domaći u samom finišu napravili seriju od 6:0 za vođstvo od 31:26. Tokom drugih dvanaest minuta održavali su stečenu prednost, početkom trećeg dela serijom 9:0 stigli do prednosti od 68:60. Ubrzo su stigli i do +12, međutim ekipa Memfisa je sa dve vezane trojke smanjila zaostatak na minus 4. U poslednjoj četvrtini velika borba, a više sreće imali su gosti koji su slavili sa pola koša. Nikola Jokić je meč završio sa 28 poena i 15 skokova i sedam asistencija. Ispratili su ga Porter mlađi i Barton sa po 21 poenom i Milsap sa 11. Na drugoj strani Klark i Bruks su postigli po 20 poena. Naredni susret Denver igra već sutra protiv Dalasa.