Dvostruka pobeda Gregora Sekulića

Proteklog vikenda u Beogradu je održano atletsko prvenstvo Srbije za za starije pionire i pionirke. Somborski atletičari ostvarili su zapažene rezultate. Najbolji rezultat ostvario je Gregor Sekulić koji je trijumfovao u dve discipline. Prvo je skokom od 6.29 metara osvojio je titulu prvaka države u skoku u dalj, da bi nakon toga bio najbolji i u skoku u vis. Da podsetimo, ovo je inače njegova četvrta medalja od početka godine, pošto je osvojio i drugo mesto u višeboju (stariji pioniri), te treće mesto u visu (mlađi pioniri). Manuela Sekulić je u kategoriji mlađih pionira i pionirki osvojila srebro u skoku udalj sa novim ličnim rekordom 498 cm i bronzu u skoku uvis 142 cm. Sjajnoj Manueli, pridružili su se David Jurić koji je oborio lični rekord na 60m prepone i na 200m, Vanja Milošević, oborila oba lična na 60m i 60m prepone i Filip Nikolov koji je popravio lični na 60m i u skoku u dalj u zaista jakoj konkurenciji. Uspeh dobija na težini kada se uzme u obzir činjenica da je većina njih prvi put nastupala u atletskoj dvorani.