Novi kiks Nagetsa

Vašington – Denver 130:128 (Q1 – 24:41, Q2 – 46:23, Q3 – 30:29, Q4 – 30:35).

Denver Nagetsi upisali su drugi vezani poraz na turniri po Istočnoj konkurenciji. Nakon što su izgubili od Boston Seltiksa, rano jutros su kiksnuli i u Vašingtonu. Odlično su otvorili susret i već u uvodnim minutama su nakon serije 15:6 (Jokić 11 poena) stekli osam poena viška. Do kraja prve četvrtine prednost su uvećali na +17. Tokom drugih 12 minuta sledi preokret. Domaćin smanjuje zaostatak uvodnom serijom 9:2. Raspucali su se Bil (14 poena) i Bertrans 9 (tri trojke), te Vizardsi preokreću rezultat i na odmor odlaze sa plusom od šest poena. Treći deo je protekao u izjednačenoj igri oba tima. U poslednjoj deonici viđeno je puno neizvesnosti. Domaći su prokockali (+13) 121:108. Ekipa iz Kolorada je šutem za tri poena uspela da vrati, te su poravnali rezultat u poslednjoj minuti. Ubacili su čak osam trojki u finišu meča, od toga Marej polovinu. Pitanje pobednika rešio je Bil sa linije penala u poslednjoj sekundi susreta. Junaci pobede bili su Berntrans sa 35 poena, dok je Bil susret završio sa deset koševa manje. Sa druge strane Marej i Jokić su postigli 35 odnosno 33 poena. Nakon drugog vezanog poraza Nagetsi sa skorom 15/13 zauzimaju osmo mesto Zapadne konferencije. Naredni meč igraju u subotu protiv Šarlota.