Krajinović poražen nakon preokreta

Filip Krajinović-slika preuzeta sa twiter naloga AO Australian Opena januar 2019.godine

Krajinović – Medvedev 2:3 (3:6, 3:6, 6:4, 6:3, 0:6).

Somborski teniser nije uspeo da napravi iznenađenje na Australlijan Openu, te da i iz daljeg takmičenja eliminiše četvrtog tenisera sveta Danila Medvedeva. Ruski teniser je prilično lako dobio prva dva seta. Bio mu je potreban po jedan brejk u oba seta, dok je svoj servis je uspešno realizovao. Imao je srpski teniser prilika za brejk, pogotovo u drugom setu, međutim, propustio je nekoliko prilika. Treći i četvrti set Filip rešava u svoju korist i poravnava rezultat u setovima. U odlučujućem setu Medvedev brzo stiče prednost od tri gema. Nakon toga potpuno se raspala igra našeg tenisera koji je do kraja još dva puta gubio svoj servis, pa je na kraju bilo 6:0. Na konferenciji za medije Filip je izjavio da se nadao da će doći do druge nedelje na turniru, međutim da nije ponovo nije imao sreće u žrebu. Istakao je da mu je najvažnije da igra sa najboljim svetskim teniserima, a da će rezultat doći. Da podsetimo, „Fića“ nikad nije prolazio treću rundu na gren slem turnirima.