Jokić briljirao, izjednačio rekord karijere

Denver – Juta 128:117 (Q1 – 43:29, Q2 – 36:25, Q3 – 24:37, Q4 – 25:26).

Nikola Jokić odigrao je još jednu fantastičnu utakmicu za svoj tim. Denver Nagetsi ugostili su trenutno prvi tim Zapada. Domaći tim odigrao je odličnu prvu deonicu. U ranoj fazi igre su stekli dvocifrenu prednost (26:13). Ingls i Bogdanović su trojkama smanjili prednost. Trojkom Nikole Jokića i kontrom Mareja vraćena je dvocifrena prednost (+12). Do kraja prve deonice Jokić je ubacio još dve trojke i koš ispod koša, pa je nakon prvih 12 minuta na kontu imao neverovatnih 22 upisana poena. Šutirao je 9/11 iz igre,  3/3 za tri poena. Imala je ekipa iz Kolorada na startu druge četvrtine i prednost od + 20 (52:32). Usledila je serija gostiju 7:2, pa su gosti spustili zaostatak na minus 15. Nakon što je trener domaće ekipe na parket vratio prvu postavu usledio je brzi odgovor, serijom 7:0, Nagetsi odlaze na +22 (61:39). U gostujućem timu razigrao se Bojan Bogdanović koji je vezao devet poena, dok su sa druge strane poentirali su Jokić, Barton i Milsap. Na veliki odmor „Grumenje“ odlazi sa +25 (79:54). Nikola Jokić je poluvremenu imao učinak od 33 postignuta poena, pet skokova i 3 asistencije. Šutirao je iz igre 13/17, 4/4 za tri poena. Ono što je još bitnije, ekipa Denvera je tokom prvog dela ubacila 15 trojki iz 17 pokušaja (90%). Ipak, u nastavku meča ekipa Juta postepeno smanjuje veliku razliku (+27). Nagetsi su napravili puno grešaka, izgubili su mnogo lopti, promašili nekoliko otvorenih šuteva. Nepuna tri minuta do kraja treće deonice Juta prilazi na samo minus 10, pre svega zahvaljujući šutu za tri poena 8/15. Treća deonica je pripala gostima 37:24, pa su u poslednjih dvanaest minuta ušli sa zaostatkom od 12 razlike. Nikola Jokić je tokom ove četvrtine postigao deset poena, ukupno 43. Denver je u poslednjoj četvrtini kontrolisao igru i rezultat utakmice. U jednom momentu su se vratili na +20, a u samom finišu Majkl Meloun je na parket ubacio igrače koji ovi sezone nisu imali neku minutažu, što je na kraju rezultiralo konačnim rezultatom 128:117. Nikola Jokić je utakmicu završio sa 47 postignutih poena, čime je izjednačio rekord karijere. Imao je 11 skokova i pet dodavanja. Na parketu je proveo 36 minuta. Ispratili su ga Barton i Marej sa 18 odnosno 16 poena. Dvocifreni su bili Porter mlađi i Kampaco sa po 11 koševa, kao i Milsap sa poenom manje. Na drugoj strani Bojan Bogdanović je susret završio sa 29 poena. Klarkson i Mičel su postigli po 13, dok su Gober, Konli i O Nil ubacili po poen manje. Ingls se zaustavio na deset poena. Nagetsi sa skorom 12/8 i dalje zauzimaju četvrtu poziciju na Zapadu. Naredni meč Denver igra u utorak, 2. februara protiv Detroita.