Ništa od polufinala, prvi poraz Žak Juniora

Futsaleri Žak Juniora sinoć su zaustavljeni u četvrtfinalu Kupa Vojvodine od Letećih Bajmočana. Ekipa iz Bajmoka je odlično odigrala celu utakmicu, skoncentrisali su se na odbranu i brz kontra napad. Sa druge strane domaći su imali veći posed lopte, ali su se slabo kretali, što je za posledicu imalo manji broj šuteva prema mreži golmana Ristića. Gosti su poveli u 12. minutu golom Stojanovića, da bi u poslednjim sekundama prvog dela, nakon greške Điđe Vukovića sevnula nova kontra, nakon koje je Marinković duplirao vođstvo svog tima. Somborci su u nastavku zaigrali angažovanije, krenuli su od prve sekunde drugog dela ofanzivno, što Bajmočani koristi i već nakon dva minuta preko Lebovića (3:0) kažnjavaju protivnika. Vidaković je smanjio na 3:1 (27), da bi samo dva minuta kasnije iskusni Maravić ponovo vratio tri gola prednosti svom timu. Sledi još veći pritisak „Žakovaca“, a u napad je prekomandovao i golmana Molnar koji je u 36. minutu smanjio na 4:2, a potom i asistirao Radmanoviću za 4:3. Dva minuta pre kraja Marinković postiže novi pogodak za goste, da bi u istom minutu Vidaković vratio novu neizvesnost. Isti igrač je u poslednjim trenucima imao priliku za izjednačenje, ali je Cvetković izbacio loptu sa gol linije. U sledećem napadu gosti blokiraju novi pokušaj domaće ekipe, nakon koje kapiten gostiju Zdravko Maravić šutem sa 30 metara pogađa praznu mrežu domaće ekipe za konačnih 6:4. Ovom utakmicom somborski futsaleri su završili jesenju sezonu. Sledi pauza, a prvenstvo se nastavlja u februara naredne godine. Da podsetimo ekipa Žak Juniora je jesenji prvak Futsal lige Vojvodine – grupa Zapad. Imali su maksimalan učinak u prethodnih devet utakmica. Prvi protivnik u narednoj godini biće im kulski Hajduk.

Žak Junior – Leteći Bajmočani 4:6 (0:2)

Strelci: Vidaković 2, Molnar, Radmanović (Žak Junior). Z. Maravić 2, Marinković 2, Stojanović, Lebović (Leteći Bajmočani).

Žak Junior: Molnar, Radmanović, Vujin, Bojić, Vuković, Bogunović, Vidaković, Vukelić, Bajčev.

Leteći Bajmočani: Ristić, Z. Maravić, Marinković, Cvetković, Stojanović, Banjanin, Lebović, Lazić, P. Maravić.