Bukalov i Kolović obeležili start „Letnje lige Vojvodine“

Posle dužeg vremena u Subotici je održano prvo kolo plivačke „Letnje lige Vojvodine“ za pionire, kadete, juniore i apsolutne kategorije, na kojoj su plivači Poleta osvojili ukupno 21 medalju, od kojih su deset zlatnih, pet srebrnih i šest bronzanih. U pionirskoj kategoriji Stefan Kovačević je osvojio dve medalje. Isplivao je najbolje vreme na 50m prsno, dok je u kategoriji 100 m mešoviti u cilj ušao kao drugi. Pored njega osvojene su još tri bronzane medalje u štafetama: 4 x 50 kraul (devojčice – Ivanović, A. Grba, Đ. Grba, Boca), 4 x 50 mešovito (Ikač, Ilibašić, Šijak, Rkman) i 4 × 50 kraul (dečaci – Kulić, Banda, Vukmirović, Kovačević). U kadetskoj konkurenciji osvojeno je ukupno četiri odličja. Srebro su osvojile Maša Mraović (50 m kraul) i Laura Ležaić (100 m prsno), dok je bronza pripala Zofia Vargi (50 m kraul). Mešovita štafeta 4 x 50 m u sastavu Stanković, Ležaić, Varga i Mraović bila je treća. U juniorskoj konkurenciji dominirali su Nemanja Bukalov i Marko Kolović. Obojica su se se okitili sa po četiri zlatne medalje. Pored njih dvojice na postolje su se popeli Nemanja Milić sa dve medalje (srebro na 50 kraul i bronza na 50m prsno), dok je Aleksa Duduković bio srebrni na 400 kraul. Kako se još navodi u klupkom saopštenju, juniorska štafeta u sastavu: Bukalov, Milić, Kolović i Duduković (4 x 100 mešovito) osvojila je zlatnu medalju.