Jana Sikima bronzana na juniorskom Svetskom prvenstvu

Jana Sikima članica Džudo i sambo kluba „Bačka“ iz Sombora osvojila je treće mesto na Juniorskom prvenstvu sveta u sambou. Takmičenje je održano od 5. do 8. novembra u Novom Sadu u dvorani SPENS-a, u sanitarnom mehuru, odnosno u strogim karantinskim uslovima i na njemu je učestovalo oko 35 zemalja, sa oko 600 takmičara, trenera i službenih lica iz inostranstva. Somborski klub je iznedrio još jednu takmičarku koja je svom klubu donela svetsku medalju. Jana je uspešan student u Novom Sadu i čestitamo joj na ovom izvanrednom uspehu u sportu. Ovoj vesti treba dodati i da su najmlađi džudisti na prvenstvu Vojvodine za mlađe dečake i devojčice ostvarili zapažene rezultate. Nemanja Dragojević osvojio je prvo mesto i zlatnu medalju u kategoriji do 42 kg, dok su treća mesta i bronzane medalje osvojili: Dušan Topić (50 kg), Maksim Sikima (60 kg) i Jana Knežević (48 kg). Više o ovome u prilogu RTV Sreće.